Kde môžem nájsť užitočné informácie o firmách?

Na našom internetovom trhu je veľa internetových portálov, ktoré poskytujú informácie o firmách. V základe by sme ich mohli rozdeliť do troch skupín: štátne (pod záštitou štátnych organizácií), verejné (súkromné) bezplatné, verejné (súkromné) spoplatnené.

Čo je notárska zápisnica?

Štátne:

Medzi tieto patria napr. obchodný register, živnostenský register, obchodný vestník, sociálna poisťovňa, notár (zoznam záložných práv, dražieb atď.), ministerstvo spravodlivosti SR. Je tu pomerne jednoduché vyhľadávanie aj keď máte len čiastočné informácie o firme.

Verejné bezplatné a verejné spoplatnené:

Medzi tieto patria napr. www.finstat.sk, www.dlznik.sk, www.foaf.sk, www.nissr.sk, exekútorská komora. Toto sú len niektoré z internetových portálov, kde si môžete overiť potenciálneho klienta bezplatne. ALE, len do určitej miery. Ak chcete získať čo najpodrobnejšie informácie, tlač reportov či grafov tak tieto služby Vás budú niečo stáť. Aby sa Vám otvorilo toto rozhranie musíte sa zaregistrovať a zaplatiť. Na portáli exekútorskej komory musíte zaplatiť za každú lustráciu, aby ste sa niečo dozvedeli. Rozhodne tieto informácie neberte ako vernú mincu, ale ako prostriedok k rozhodnutiu sa pri pochybách.